Hírek
2024. December 24. 10:36, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: az erős, viharos szél miatt veszélyben lehetnek a szabadtéren elhelyezett karácsonyfák és díszítőelemek
Sokfelé erős, a Dunántúlon és az északi országrészben viharos lesz az északias szél kedden; elsősorban azokban a térségekben veszélyben lehetnek a szabadtéren elhelyezett karácsonyfák és díszítőelemek
- írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
A közlés szerint a nap folyamán ismét egyre több helyen valószínű csapadék kelet, délkelet felől, de a magasban érkező enyhe levegő miatt a halmazállapot egyre inkább folyékony jelleget ölt, a kevéssel fagypont feletti hőmérséklet miatt pedig erősen olvadni fog majd a kialakult hóréteg. Az Észak-Dunántúlon és az északi tájakon a legkisebb a csapadék esélye.
Az MTI-hez eljuttatott figyelmeztető előrejelzésben azt írták, az Alföld déli részén, valamint a Dunántúl déli felében további havazás várható.
A kedd késő estig frissen lehulló és olvadozó hó általában legfeljebb 5 centiméter lesz, bár kisebb körzetekben ennél több is előfordulhat.
A Mecsek környezetében jelentősebb hóréteg is összegyűlhet. Itt az időnként viharos széllökések átmenetileg hordhatják a havat.
Az északi irányú szelet a Dunántúl északnyugati felében és északkeleten - Zemplén déli előterében és a Tisza-tó környékén - egyre gyakrabban kísérik óránkénti 70 kilométer feletti lökések, magasabb helyeken akár óránkénti 80-90 kilométeres lökések.
Az éjszakai órákra csak kis mértékben gyengül a légmozgás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 05. 07:45, szerda | Belföld
Energiaügyi Minisztérium: több mint 10 ezer kifizetésnél tart a Napenergia Plusz Program
A Napenergia Plusz Programban nyertes családok száma mára meghaladta a 21 ezret és felüknek már utaltak is a támogatásból - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) kedden a Facebook oldalán.
2025. Február 05. 07:44, szerda | Belföld
Tűz volt a Puskás Arénában
Tűz ütött ki a Puskás Arénában, a hatodik emeleten két légtechnikai berendezés égett - tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivő-helyettese kedden este az MTI-t.
2025. Február 05. 07:41, szerda | Belföld
Orbán Viktor: kibővül az otthonfelújítási program úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék
Van egy vidéki otthonfelújítási program családosoknak, ötezernél kisebb településeken. Ezt ki fogjuk bővíteni, úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék -
2025. Február 04. 07:45, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Donald Trump teremtheti meg az új geopolitikai egyensúlyt
Trump visszatérését a politikába a kormányfő előnyösnek nevezte Magyarország számára, mivel enyhült a korábbi brüsszeli és washingtoni nyomás.