Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2013. Június 04. 17:49, kedd | Helyi

Megvédte tavalyi első helyét a Két Amigo

Megvédte tavalyi első helyét a Két Amigo

A szombaton rendezett VII. Trófea Vadgasztronómiai Fesztivál főzőversenyét idén is Terbe Béla és Szabó József nyerték meg

A nevezett fogásokat Gerván Kázmérné, a Szent László TISZK Vályi Péter Szakképző Iskolai Tagintézményének nyugalmazott igazgatóhelyettese, Horgos István mesterszakács, Both Sándor mesterszakács, valamint a társadalmi zsűri szerepében Baranyai János értékelték.

A zsűri értékelése alapján az első helyet a „Két Amigo” szerezte meg, Terbe Béla és Szabó József másodszorra nyerték meg a versenyt. Idén töltött szarvas hátszínt készítettek gyümölcsmártással. A zsűri külön kiemelte, hogy a hús nagyon finom, ízletes, puha volt, és külön gratuláltak a húshoz illő gyümölcsmártáshoz is.

Második helyen a „Tamási Csárda” nevű csapat végzett, élükön Varga Balázs mesterszakáccsal. Az általuk készített étel: töltött rostonharcsa királyrákkal és vajon futtatott petrezselymes burgonyával.

A harmadik helyet a regölyi Kapos-Koppány Vadásztársaság csapata szerezte meg, ők grillezett szarvas szeleteket készítettek steak burgonyával.

Különdíjat érdemelt id. Ribányi József halászléje, valamint a legfiatalabb versenyzőnek, Moizer Adriennek is díj járt az általa elkészített vadpörköltért.

- Idén minden eddiginél többen neveztek a főzőversenyre – mondta Horgos István, mesterszakács. – Azonban nem csak emiatt különbözik ez az alkalom az előzőektől: az idei volt az első verseny, amelyen a zsűri szinte alig tudott kritizálni. Igazán kitettek magukért a versenyzők, nagyszerű ételeket készítettek! Évről-évre megosztjuk velük a tapasztalatainkat, mindig elmondjuk, hogy mire kell figyelni egy vadétel készítésénél, és úgy látszik, hogy megfogadják ezeket a tanácsokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:29, csütörtök | Helyi

Tamásiban egy bódult sofőr két balesetet is okozott

Tamásiban reklámtáblának, a 61-es főútról letérve fának ütközött egy ozorai férfi.

2026. Július 20. 09:37, hétfő | Helyi

Nagy Roxánát keresik a tamási rendőrök

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/191/2026. kör. számon körözési eljárást folytatnak Nagy Roxána eltűnése kapcsán.

2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi

A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.

2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi

Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden

Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.