Hírek
2022. Július 16. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Megszűntek a madárinfluenza miatt elrendelt területi korlátozások Magyarországon

Megszűntek a madárinfluenza miatt elrendelt területi korlátozó intézkedések Magyarországon, miután a vizsgálatok a hazai baromfiállományban több mint egy hónapja nem mutatták ki a vírust
- közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken honlapján.
A tájékoztatás szerint június eleje óta nem fordult elő újabb megbetegedés Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ezért a Nébih - a védőkörzet múlt heti megszüntetése után - július 15-én elrendelte a megfigyelési körzetek feloldását. Ezzel Magyarországon már nincs olyan terület, ahol madárinfluenza miatt korlátozás áll fenn.
Az uniós és hazai jogszabályokban előírt feltételek teljesítése alapján immár ezekből a megyékből is zavartalanul folyhat a belföldi és az uniós szállítás - közölte a Nébih.
Az Állategészségügyi Világszervezet (OIE) vonatkozó előírásai szerint Magyarország legkorábban 2022. július végén nyerheti vissza madárinfluenza-mentes státuszát, vagyis csak ezt követően kezdődhet meg újra a szállítás a jelenleg teljes importtilalmat alkalmazó az úgynevezett harmadik országokba - olvasható a hatóság közleményében.
A Nébih arra hívta fel a baromfitartó gazdák figyelmét, hogy a könnyítések ellenére továbbra is fennáll a vírus behurcolásának veszélye, ezért a felelős állattartás, különösen a járványügyi előírások betartása továbbra is kiemelt jelentőségű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 29. 08:58, szombat | Belföld
Külügyi szóvivő : Nincs magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek
A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján nincsen magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek - nyilatkozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője az MTI-nek pénteken.
2025. Március 28. 07:56, péntek | Belföld
Gazdaság: Máris csökkentette idei várakozásait a jegybank
Februárban elérte az infláció a csúcsát, 2025-ben átlagosan 4,5-5,1 százalék között lesz a fogyasztói árak növekedése, és 2026 elején mérséklődik ismét a jegybanki toleranciasávba
2025. Március 28. 07:55, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódott a talajok feltöltődése
Az elmúlt héten csökkent a csapadékhiány, még pár napig folytatódik a talajok feltöltődése, majd szárazabb időszak kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Március 28. 07:47, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség novemberben
A kormány 4,5 százalékos inflációval számol, így novemberben mintegy 1,3 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.