Hírek
2022. Július 15. 11:18, péntek | Helyi
Megkezdődött az ítélkezési szünet a bíróságokon
Az ítélkezési szünet augusztus 20-áig tart és ebben az időszakban a bíróságok - főszabály szerint - nem tartanak tárgyalásokat.
A polgári eljárásokban - bizonyos kivételektől eltekintve - a megállapított határidőkbe az ítélkezési szünet időszaka nem számít bele. A határidők számításának általános szabályai irányadóak, azonban az ítélkezési szünet alatt is a soron kívüli eljárás az előzetes bizonyítás esetén, illetve egyes végrehajtási perekben és nemperes eljárásokban - ismertették. Büntető ügyekben a határidők számítását az ítélkezési szünet nem érinti. A bíróság az ítélkezési szünet ideje alatt is eljár az előállításos ügyekben, valamint a kényszerintézkedések alkalmazása esetén - tették hozzá. Az egyes bíróságokon a kezelőirodák az ítélkezési szünet ideje alatt is nyitva tartanak, ahol az ügyfelek benyújthatják a beadványaikat és betekinthetnek az iratokba. Az egyes bíróságok ügyfélfogadási rendjéről az adott bíróság honlapján lehet tájékozódni - ismertette az OBH. Az ítélkezési szünet kiterjed a Szekszárdi Törvényszékre, a Szekszárdi Törvényszék Gazdasági Hivatalára, a Szekszárdi Járásbíróságra, a Bonyhádi Járásbíróságra, a Dombóvári Járásbíróságra, a Paksi Járásbíróságra és a Tamási Járásbíróságra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi
A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában
A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.
2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi
Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden
Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.
2026. Július 01. 09:24, szerda | Helyi
Véradás Tamásiban, karjukat nyújtották a rendőrségi dolgozók
A Szekszárdi Területi Vérellátó Központ a Tamási Rendőrkapitányság épületébe szervezett kiszállásos véradást június 29-én.
2026. Június 25. 12:00, csütörtök | Helyi
Életmentő beszélgetés
Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

