Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2019. Március 11. 12:06, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Megháromszorozódott a TeSzedd! akcióban részt vevők száma

Megháromszorozódott a TeSzedd! akcióban részt vevők száma

Szinte megháromszorozódott a TeSzedd! hulladékgyűjtési akcióban részt vevők és a helyszínek száma is a program 2011-es indulása óta

- közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) fenntarthatóságért felelős államtitkára hétfőn az M1-en.

Weingartner Balázs azt mondta, mindezzel az összegyűjtött szemét mennyisége is arányosan nőtt.

Az önkéntesek nem szedhetnek veszélyes, elektronikai hulladékokat, valamint építési törmelékeket - tudatta az államtitkár. Ezért a programot az önkormányzatoknak meghirdetett illegális lerakóhelyek felszámolására kiírt pályázattal egészítik ki.

Weingartner Balázs reméli, hogy a szemétszedésnél szerzett tapasztalatok tovább erősítik az emberek hitét abban, hogy nem szabad szemetelni.

Az idei TeSzedd! - Önkéntesen a tiszta Magyarországért! hulladékgyűjtési akciót március 18. és 24. között rendezik meg a Fenntarthatósági témahéttel együtt. A hulladékgyűjtés kellékeit az ITM biztosítja, az akció szervezőjeként pedig az összeszedett szemét elszállításáról is gondoskodik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.

2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld

Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére

Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.

2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld

Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció

A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.