Hírek
2019. Június 14. 07:29, péntek |
Külföld
Forrás: Noll Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Meghalt egy magyar fogoly egy bécsi rendőrségi fogdában
Holtan találtak egy magyar származású foglyot szerda reggel Bécsben egy rendőrségi fogda cellájában. A halál okát vizsgálják.
Az 58 éves férfit június 6-án vették őrizetbe tartózkodási tilalom megszegése miatt. Patrick Maierhofer rendőrségi szóvivő arról tájékoztatott, hogy a férfit a tisztiorvos megvizsgálta, és egészségi állapota alapján alkalmasnak tartotta őrizetbe vételre.
A férfi halálát megelőzően az éjszakai ellenőrzés során nem tapasztaltak rendellenességet. Reggelre már nem élt, azonban idegenkezűségre utaló nyomot nem találtak, ezért arra következtetnek, hogy a férfi természetes halállal halt meg. A bíróság hivatalból boncolást rendelt el.
A NEOS - az Új Ausztria és Liberális Fórum - továbbá a Liste JETZT politikai pártok követelik a férfi halálához vezető körülmények kivizsgálását. Parlamenti felszólalásukban kértek választ arra, vajon az elhunyt férfi egészségi állapota alapján valóban alkalmas volt-e a fogva tartásra. Kezdeményezték, hogy készítsenek értékelést azokról az egészségügyi intézkedésekről, amelyeket a fogvatartottak igénybe vehetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 01. 07:30, kedd | Külföld
Marine Le Pent börtönbüntetésre ítélték, és nem indulhat a következő elnökválasztáson
2025. Március 31. 08:07, hétfő | Külföld
A donyecki Zaporizzsja elfoglalását jelentette be az orosz védelmi minisztérium
Elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Zaporizzsja települést - közölte vasárnap az orosz védelmi minisztérium.
2025. Március 31. 08:03, hétfő | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól
Az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól – közölte Donald Trump hozzátéve, hogy külön alkura csak akkor van lehetőség, ha az amerikai szempontból megéri.
2025. Március 29. 09:01, szombat | Külföld
J.D. Vance: az Egyesült Államok eltökélt a grönlandi jelenlét növelésében
Az Egyesült Államok eltökélt a grönlandi jelenlét növelésében - hangoztatta J.D. Vance alelnök a Dániához tartozó autonóm terület amerikai katonai támaszpontján tett látogatásán pénteken.