Városlista
2025. február 22, szombat - Gerzson

Hírek

2024. Július 17. 07:59, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Megdőlt a nyári áramfogyasztási rekord hétfőn

Megdőlt a nyári áramfogyasztási rekord hétfőn

Megdőlt az idei nyári, valamint a mindenkori nyári rendszerterhelési csúcs hétfőn - közölte a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. az MTI-vel kedden.

A tájékoztatás szerint a rendszerterhelés csúcsértéke 6951 megawatt (MW) volt hétfőn a 19.45 és 20.00 óra közötti időszakban. Ez az érték 50 MW-tal nagyobb, mint a július 10-én, szerdán regisztrált 6901 MW, amit 30,3 Celsius fok napi átlaghőmérséklet mellett mértek.

Az eddig mért legmagasabb nyári rendszerterhelési értéket 2021. június 24-én regisztrálta a Mavir, 6940 MW-ot, ennél 11 MW-tal magasabb a hétfői érték.

Az időjárási előrejelzés alapján nem zárható ki, hogy a héten még újra megdől a csúcs - jelezte a rendszerirányító.

Nyáron, tartós összefüggő kánikula esetén inkább az esti órákra jellemzők a terhelési csúcsok, amikor a háztartásokban a klímaberendezések mellett már világításra is szükség van, és más elektromos berendezések is üzemelnek - közölték.

A 27 Celsius-fokos napi átlaghőmérséklet felett minden további 1 fok emelkedés legalább 100-200 MW-os nagyságrendben emelheti meg a napi rendszerterhelést, és ezáltal a napi csúcsértéket is. A magyar villamosenergia-rendszerben a szükséges tartalékkapacitások rendelkezésre állnak - emelte ki a Mavir.

A magyarországi villamosenergia-rendszer valaha mért legnagyobb terhelése 7441 MW volt, amit 2024. január 22-én regisztáltak.

Címkék: hőség, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint