Hírek
2011. Október 01. 14:17, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Megcsappant az offshore cégek iránti kereslet
Több mint hétmilliárd forintot csalogatott haza az idei offshore-amnesztiaszabály – tájékoztatott az adóhivatal.
Eközben szakértők úgy vélik: idehaza folyamatosan mérséklődik az érdeklődés az offshore cégek iránt. A július végéig hazaérkező 7,21 milliárdos vagyon 721 millió forinttal gazdagította a közkasszát.
Hét hónap alatt több mint hétmilliárd forint áramlott haza abból a vagyonból, amit honi üzletemberek korábban külföldre, vagy offshore cégekbe menekítettek, esetleg más országban szereztek meg – derült ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Magyar Nemzetnek adott tájékoztatásából. A szóban forgó összeget egy január elseje óta életben lévő törvény csábította vissza.
A jogszabály kimondja: amennyiben az üzletember hazahozza a külföldről származó vagy offshore cégben, külföldi bankszámlán tartott vagyonát és a summa után itthon tíz százalék adót fizet, úgy a pénz eredetét sem az adóhatóság, sem az igazságszolgáltatás nem firtathatja. Így a július végéig hazaérkező 7,21 milliárdos vagyon 721 millió forinttal gazdagította a közkasszát. További részletek a lapban.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

