Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2018. Március 06. 05:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Még nem kell bevonulnia a fogházba Geréb Ágnesnek

Még nem kell bevonulnia a fogházba Geréb Ágnesnek

Még nem kell bevonulnia a fogházba Geréb Ágnesnek. A jogerősen két év szabadságvesztésre ítélt szülész-nőgyógyász büntetésének végrehajtását az Igazságügyi Minisztérium elhalasztotta.

Geréb Ágnesnek március 6-án, kedden kellett volna börtönbe vonulnia, de az Igazságügyi Minisztérium a büntetés végrehajtásának elhalasztásáról rendelkezett - tájékoztatta hétfőn az MTI-t a szülész-nőgyógyász családja megbízásából a Silberstein and Partners kommunikációs ügynökség. Közleményükben kiemelték: a tizennégy éve húzódó eljárássorozat az Áder János köztársasági elnökhöz benyújtott kegyelmi kérelem elbírálásával zárul majd le.

Az Igazságügyi Minisztérium az MTI megkeresésére megerősítette a halasztásról szóló információt, de további részleteket - adatvédelmi szabályokra hivatkozva - nem közölt. Annyit írtak még, hogy az igazságügyi miniszter a kegyelmi kérvényekkel kapcsolatos álláspontját az adott ügy alapos vizsgálatát követően terjeszti fel az államfőnek, aki ezután hozza meg döntését. Az államfőt viszont - tették hozzá - "nem köti a szakminiszter javaslata".

Geréb Ágnes ellen otthonszülési ügyek miatt emeltek vádat. Az egyik esetben ikerszülésben az egyik gyermek holtan jött világra, a másikban pedig a gyermek maradandó egészségkárosodást szenvedett, és fél évvel később meghalt.

A Fővárosi Ítélőtábla január 9-én elutasította a perújítási kérelmet, így jogerős maradt a Geréb Ágnes ügyében 2012-ben hozott döntés. A szülész-nőgyógyászt halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétsége miatt indult büntetőügyben jogerősen két év fogházra ítélték és tíz évre eltiltották a szülész-nőgyógyászi és a szülésznői foglalkozástól.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.