Hírek
2021. Augusztus 03. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Már több mint félmillión töltötték ki a nemzeti konzultációs kérdőíveket
A nemzeti konzultációs kérdőívet eddig 547 496-an töltötték ki - közölte a kormányszóvivő hétfőn a Facebook-oldalán.
Szentkirályi Alexandra azt mondta: a nemzeti konzultáció célja, hogy a magyarok közösen döntsenek arról, milyen irányt vegyen az életük a koronavírus-járvány után.
Fontosnak nevezte a közös döntést a járvány utáni életről, a minimálbér-emelésről, a környezetvédelemről, a migrációról, a családiadó-visszatérítésről vagy éppen a gyermekvédelmi törvényről. Hiszen nem mindegy - tette hozzá -, hogy például a környezetkárosítást a magyar családok vagy a szennyeződésért felelős nagyvállalatok fizetik meg.
Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott: a konzultáció jó lehetőség, hogy véleményt mondjunk a minket érintő kérdésekről. Azt kérte, hogy aki eddig nem küldte vissza a kérdőívet, éljen ezzel a lehetőséggel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
