Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2019. December 28. 18:01, szombat | Belföld
Forrás: mti

Már beváltották a rezsiutalványok több mint háromnegyedét a nyugdíjasok

Már beváltották a rezsiutalványok több mint háromnegyedét a nyugdíjasok

Karácsonyig a postákon a szeptemberben kézbesített rezsiutalványok több mint háromnegyedét beváltották a nyugdíjasok, az így felhasznált rezsiutalványok összértéke meghaladta a 17,2 milliárd forintot

– közölte a Magyar Posta szombaton az MTI-vel. Mint írták, december 20-ig az összesen 7,5 millió kézbesített rezsiutalvány háromnegyedét már beváltották.

A postai statisztikák szerint jellemzően minden hónapban 4. és 11. között volt a legnagyobb a beváltási arány, hiszen a csekkek befizetési határideje általában erre az időszakra esik.

A legtöbb beváltás októberben történt, amikor az összes kézbesített rezsiutalvány harmadát használták fel csekkbefizetésnél a nyugdíjasok. A napi maximum is ebben a hónapban volt: október 11-én csaknem 189 ezer darab utalványt használtak fel az ügyfelek a csekkek befizetésénél – tették hozzá.

A posta közlése szerint az októberi napi átlagos százezer darabos beváltási arány novemberre 62 ezerre csökkent, decemberben pedig csak az első héten haladta meg a 40 ezer darabot, azt követően karácsonyig alatta maradt.

A még fel nem használt rezsiutalványokat március végéig lehet beváltani.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.

2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld

Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére

Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.

2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld

Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció

A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.