Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2021. Április 30. 13:51, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Már a 16-18 éves fiatalokat is lehet oltásra regisztrálni

Már a 16-18 éves fiatalokat is lehet oltásra regisztrálni

Mostantól már a 16 és 18 év közötti fiatalokat is lehet regisztrálni az oltásra a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon. A 16-18 évesek oltása május 10. után kezdődik majd Pfizer-vakcinával

- közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) pénteken az MTI-vel. A közlemény szerint az oltás a 16. életévüket betöltött fiataloknak adható. Az oltás időpontjára szülői hozzájárulási nyilatkozatot kell majd magukkal vinniük - tudatták.

A szülőket, törvényes képviselőket arra kérik, hogy minél előbb regisztrálják az ebbe a korcsoportba tartozó gyermekeiket, regisztrációkor pedig pontosan töltsék ki a személyes és az elérhetőségi adatokat.

Felhívták a szülők figyelmét arra is, hogy a 16 év alatti gyermekek regisztrációja továbbra sem érvényes, az ő oltásuk ugyanis még nem engedélyezett.

Az oltás részleteiről és annak pontos időpontjáról a későbbiekben adnak tájékoztatást - írták a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.