Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2018. Március 04. 10:41, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Magyar rekordot állított fel lovasakrobata-produkciójával Richter Kevin

Magyar rekordot állított fel lovasakrobata-produkciójával Richter Kevin

Magyar rekordot állított fel lovasakrobata-produkciójával Richter Kevin szombaton a Fővárosi Nagycirkuszban, ahol a két lovon álló artista lábai között egyenként tizennyolc ló vágtatott át

- közölte az intézmény szombaton az MTI-vel. A Fővárosi Nagycirkusz közleménye szerint a Győztesek karneválja című műsor szombat délelőtti előadásán mutatta be Richter Kevin akrobata az úgynevezett magyar posta produkcióját, amelyben szabad idomításban, húsz lóval dolgozik együtt.

A cirkusz kör alakú, 13 méter sugarú manézsában a két lovon álló artista minden egyes alkalommal, amikor egy ló átvágtázott a lába között, elkapta a állatok vezetőszárára erősített szalagokat, és így tartotta a végén egy kézben az összes állatot.

A teljesítményt a Magyar Rekord Egyesület hitelesítette.

Mint felidézik, 1845-ben Cuzen Pál mutatott be először cirkuszi manézsban egy úgynevezett magyar parasztposta (Ungarische post) számot kilenc lóval. H. Orlóczy Edit cirkusztörténész szerint a XIX. század közepén a legnagyobb nyugat-európai cirkuszok attrakciójának számított ez a produkció. Ebben a számban a mostani rekordhoz mérten sokkal könnyebben, egymás mellé szerszámozott lovak hátára álltak fel az artisták, miközben az egyik talpukkal az egyik, másikkal a másik ló farán egyensúlyozva a hajtószárba "kapaszkodtak".

Az első világháborút megelőző években az újvidéki Könyöt Sándor elevenítette fel ezt a zsánert, ő már bőszárú nadrágban, árvalányhajas kalapban hajtotta végig a lovakat a manézsban. A Könyöt-féle mutatványt a lószerszámok nélküli, egyetlen ostorral bemutatott cirkuszi szabadidomításban jeleskedő Lénárd Béla az 1950-es évek közepén továbbfejlesztette és újabb három lovat fogott a már meglévő kettő elé.

Fotó: facebook.com/Richter Kevin Rajongó oldal

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.