Hírek
2017. Szeptember 29. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Ma van a Kutatók éjszakája

Ma van a Kutatók éjszakája, amelynek keretében rekordszámú, több mint 2600 ingyenes program várja 51 város 186 helyszínén a közönséget.
Országszerte 146 intézményben lesznek programok, új partner idén a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület, a Csodák Palotája pedig a Kutatók éjszakáján nyitja meg új helyszínét Óbudán.
A Kutatók éjszakája célja a fiatalok között népszerűsíteni a tudományokat, a kutatói pályát. A programok között szerepel egyebek mellett drónkészítés és drónprogramozás, telefonhálózat-építés, laborlátogatások és fizikai kísérletek.
A teljes programkínálat a kutatokejszakaja.eu internetes oldalon található meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Április 23. 07:43, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől
2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.
2025. Április 21. 08:48, hétfő | Belföld
Erdő Péter: égető szüksége van reményre a világnak
Húsvét a remény ünnepe, és erre a reményre égető szüksége van a világnak, a népeknek, köztünk a mi népünknek is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vasárnap az esztergomi bazilikában.