Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2012. Március 22. 07:21, csütörtök | Sport
Forrás: mno / MTI

Limából indul a Dakar

Limából indul a Dakar

Január 5-én Limából, Peru fővárosából rajtol a Dakar-rali, a cél pedig 20-án Santiago de Chilében lesz – ezt a világ legnagyobb és legnehezebb terepversenyének rendezői jelentették be szerdán Párizsban.

A kéthetes, várhatóan nagyon keménynek ígérkező viadalon egy pihenőnapot tartanak, erre az argentínai San Miguel de Tucumánban kerül sor. A szervezők tájékoztatása szerint a jövő évi versenyen jóval több lesz a nehéz, sivatagi szakasz.

A Dakart először 2009-ben bonyolították le Argentínában és Chilében, majd a 2010-es és a tavalyi kiírást is itt rendezték. Az idei viadalon már Peru is bekapcsolódott, Limában volt a befutó.

„Úgy vélem, Afrikában a politikai helyzet nagyon bizonytalan, Latin-Amerikában viszont óriási lehetőségünk van a további fejlődésre, a folytatásra” – nyilatkozta Etienne Lavigne, a Dakar-rali igazgatója.

A verseny annak következményeként került Dél-Amerikába, hogy terrorfenyegetettség miatt 2008-ban törölni kellett a futamot az eredeti helyszínen, Afrikában. A törlésről egy nappal a rajt előtt, január 4-én határoztak; a verseny 1979 óta íródó históriájában példátlan döntés azért született meg, mert nem lehetett garantálni a versenyzők és a kísérők testi épségét a nyolc mauritániai szakaszon. A szervezők azóta több alkalommal is kinyilvánították, hogy a viadal előbb vagy utóbb visszatér az afrikai utakra, ám Lavigne mostani szavaiból is arra lehet következtetni, hogy erre csak a nagyon távoli jövőben – vagy egyáltalán nem – kerülhet sor.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:22, szombat | Sport

Bajnokok Ligája - Szoboszlaiék Párizsba utaznak, madridi és német derbi a 16 között

A Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Liverpool a Paris Saint-Germainnel találkozik a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, amelyben madridi derbire és német párharcra is sor kerül.

2025. Február 21. 08:15, péntek | Sport

Európa-liga - Sima plzeni vereséggel búcsúzott a Ferencváros

A Ferencváros 3-0-s vereséget szenvedett a cseh Viktoria Plzen otthonában a labdarúgó Európa-liga rájátszásának csütörtöki visszavágóján, így 3-1-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

2025. Február 21. 08:09, péntek | Sport

A csapat főtámogatójának nevét kapta a veszprémi kézilabdacsarnok

One Veszprém Arénaként működik tovább a város sportlétesítménye; a névváltást a teltházas Bajnokok Ligája-mérkőzés, a One Veszprém HC és a portugál Sporting CP csütörtöki összecsapása előtt jelentették be.

2025. Február 20. 07:57, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Nyolcaddöntős a címvédő Real Madrid