Hírek
2011. Szeptember 05. 14:21, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Életre kel a Hangya szövetkezet
Az egykori alapító unokája édesapja kérésére jött haza Amerikából, s állt az újrakezdés élére.
Egyszer már kihúzta a válságból az országot a Hangya szövetkezeti mozgalom, amely fénykorában 700 ezer tag összefogásával teremtette meg a magyar termékek termelési, értékesítési és fogyasztási láncolatát - írja a Magyar Nemzet.
A mozgalmat 1898-ban alapító Almási Balogh Elemér unokája, Balogh Gyula az Egyesült Államokból tért haza, s édesapja kívánságát teljesítve, az Amerikaiak a Magyarokért Alapítványon keresztül szervezi újjá az egykor virágzó szövetkezeti birodalmat. A magyar termékeket forgalmazó Új Hangya kártyarendszerhez már több ezer termelő és kereskedő csatlakozott. (rá)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

