Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2012. Március 16. 07:17, péntek | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online / MTI

Korrekorder győzelem az alaszkai kutyaszánmaratonon

Korrekorder győzelem az alaszkai kutyaszánmaratonon

Korrekorder győzött az idei, 1600 kilométer hosszú alaszkai kutyaszánversenyen: egy 25 éves férfi.

Ő a legfiatalabb, aki eddig nyerni tudott az embert és ebet egyaránt a végletekig próbára tevő, Iditarodnak nevezett viadalon. Dallas Seavey – ő az új bajnok – és 9 kutyája 9 nap, 4 óra 29 perc és 26 másodperc alatt tette meg a csaknem ezer mérföldes távot. Megérkezve röviden üdvözölte rokonait, barátait, majd hálásan ölelgette kutyáit.

Másodikként egy nő, Aliy Zirkle ért a célba – Nome városába –, éppen egy órával maradt el Seaveytől, aki egyébként éppen a startnapon, március 9-én lett 25 éves. A távnak 66 fogathajtó vágott neki, 11-en feladták a versenyt.

Érdekesség, hogy a győztes lehagyta apját, Mitch Seaveyt is, aki 2004-ben nyerte meg az Iditarodot. Most 7. lett.

MTI / Nemzeti Sport Online

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:22, szombat | Sport

Bajnokok Ligája - Szoboszlaiék Párizsba utaznak, madridi és német derbi a 16 között

A Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Liverpool a Paris Saint-Germainnel találkozik a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, amelyben madridi derbire és német párharcra is sor kerül.

2025. Február 21. 08:15, péntek | Sport

Európa-liga - Sima plzeni vereséggel búcsúzott a Ferencváros

A Ferencváros 3-0-s vereséget szenvedett a cseh Viktoria Plzen otthonában a labdarúgó Európa-liga rájátszásának csütörtöki visszavágóján, így 3-1-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

2025. Február 21. 08:09, péntek | Sport

A csapat főtámogatójának nevét kapta a veszprémi kézilabdacsarnok

One Veszprém Arénaként működik tovább a város sportlétesítménye; a névváltást a teltházas Bajnokok Ligája-mérkőzés, a One Veszprém HC és a portugál Sporting CP csütörtöki összecsapása előtt jelentették be.

2025. Február 20. 07:57, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Nyolcaddöntős a címvédő Real Madrid