Hírek
2021. Július 06. 08:24, kedd | Helyi
Kitüntették dr. Révész Ottót
Június 29-én adták át a Pécsi Egyházmegye kitüntetéseit, mely hagyományosan Szent Péter és Szent Pál ünnepéhez kapcsolódik.
Ez a díj olyan plébániai munkatársak elismerésére szolgál, akik hosszú időn keresztül a közösség megelégedésére végezték szolgálatukat. A plébános atyák jelölései révén idén a kitüntetettek között volt Dr. Révész Ottó a Tamási Plébániáról. Az ünnepi szentmise után szeretetvendégségre került sor a Püspökség kocsiszínében és kertjében. Dr. Révész Ottó, ahogy a laudációjában elhangzott, keresztény családba nevelkedett, életét és gondolkodását a felebaráti szeretet, türelem, jóság, becsület határozta meg. Munkája mellett aktív szerepet vállalt a környezetében élő nehéz sorsú felebarátok megsegítésében. Több mint 20 éven át volt tagja a plébániai képviselőtestületnek, fontos szerepet töltött be a közösség javainak kezelésében. Bölcs gondolkodású, szerény és kiegyensúlyozott személyisége nagyban segítette a testület munkáját. A Házas Hétvége csoport és a Keresztény Értelmiségi közösség aktív tagja. A mindenkori plébános mellett állva családjával minden programon részt vesz, ahol szükséges tevékenyen segítséget nyújt. A Tamásiban található Rozália kápolna felújításánál is a fő támogatók között volt. Családi élete sokak számára példamutató, feleségével a helyi katolikus közösséget erősítik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:11, szombat | Helyi
Férfi kézilabda Eb-felkészülés - Tízgólos magyar siker Románia ellen
A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-23-ra legyőzte Romániát a péntek este Győrben rendezett Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésen.
2026. Január 09. 17:57, péntek | Helyi
Lakossági tájékoztató sikosság mentesítésről Tamásiban
A téli időjárás mindenki életét megnehezíti, ezért kiemelten fontos, hogy a közterületi utak járdák, terek tisztán tartásáról és síkosság mentesítéséről folyamatosan gondoskodjunk.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

