Hírek
2016. Június 27. 07:39, hétfő |
Sport
Forrás: Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
Király és Gera nem akart a válogatottbeli jövőjéről beszélni
- A franciaországi Európa-bajnokságon a nyolcaddöntőben kiesett magyar labdarúgó-válogatott két rangidőse, Király Gábor és Gera Zoltán nem kívánt arról beszélni, hogy mi lesz a jövőjük a nemzeti együttesnél.
"Majd meglátjuk" - válaszolta a jövőjét firtató kérdésre a kapus, aki eddig 107-szer öltötte magára a címeres mezt, ezzel pedig magyar rekorder.
Király a nyolcaddöntőben a belgáktól elszenvedett 4-0-s vereség ellenére kiválóan védett, számos bravúrt mutatott be, amivel versenyben tartotta a magyar csapatot, egyúttal immár 40 évesen és 86 naposan minden idők legidősebb játékosa, aki pályára lépett Eb-meccsen.
"Szép Eb volt. Erre mindenki emlékezni fog, de az élet megy tovább. Erre építeni kell és lehet is, ezt bebizonyította a csapat. Az egész sorozatot kell nézni, amiből tanulni kell, mind a pozitívumokból, mind a negatívumokból. Meg kell becsülni, amit elértünk, mert ez egy új alap a magyar labdarúgás számára" - értékelt a Haladás kapusa, aki megjegyezte, kedden vagy szerdán már lemegy az alapozásnál tartó klubja edzésére.
Király arról is beszélt, hogy számára olyan élmény volt a magyar válogatott Eb-szereplése, mint amikor "hasonló kiscsapatként" a Hertha BSC-vel a Bajnokok Ligájában 16 közé jutott, vagy amikor a Crystal Palace-szal a Premier League-ben játszhatott.
A Ferencváros 93-szoros válogatott középpályása jövőbeli szereplésével kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy Bernd Storck szövetségi kapitánnyal még meg kell beszélnie ezt.
"Egyetlen élményt nem tudok kiemelni, mert az egész Eb tele volt vele" - mondta a 37 esztendős Gera, aki a magyar csapat mind a négy találkozóján kezdő volt, illetve a portugálok elleni utolsó csoportmeccsen csodálatos gólt lőtt az első félidőben.
Az Európa-bajnokságon 44 év után szerepelt magyar válogatott öt pontjával veretlenül nyerte meg az F csoportot Izland, Portugália és Ausztria előtt, majd vasárnap este a toulouse-i nyolcaddöntőben 4-0-ra kikapott a nemzetközi szövetség (FIFA) világranglistáján második Belgiumtól.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 12:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Luis Enrique: nem láttam még ilyen ritmusú mérkőzést
Nemcsak a futballszurkolókat, hanem a főszereplőket is ámulatba ejtette kedden a címvédő Paris Saint-Germain és a Bayern München Bajnokok Ligája-elődöntős összecsapása, amelyen a házigazda párizsiak 5-4-re nyertek.
2026. Április 29. 06:50, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - A szezon legjobb meccsén egygólos előnyt szerzett a PSG a Bayern ellen
A címvédő Paris Saint-Germain hazai pályán 5-4-re legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első, keddi mérkőzésén.
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Paks legyőzésével életben tartotta címvédésről szőtt álmait a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Paksot a labdarúgó Fizz Liga 31. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.
2026. Április 23. 06:52, csütörtök | Sport
MOL Magyar Kupa - Tizenegyesekkel a Ferencváros jutott a döntőbe
A Ferencváros hazai pályán 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte a Győrt szerda este a labdarúgó MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

