Hírek
2015. November 18. 13:39, szerda |
Sport
Forrás: MTI
Király bekerült az UEFA pótselejtezős álomcsapatába
Király Gábort jelölte a kedden zárult Eb-pótselejtezők legjobbjának az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA), s ennek megfelelően bekerült ezen szakasz álomcsapatába is.
A 11 játékos között egyetlen olyan szerepel a szlovén Cesar személyében, akinek csapata alulmaradt a párharcában. A 101-szeres válogatott magyar kapus és a szlovén védő mellett négy ukrán, három ír és két svéd futballista kapott helyett.
Az UEFA azzal indokolta választását, hogy a Haladás hálóőre a norvégok elleni mindkét meccsen számos nagy védéssel járult hozzá ahhoz, hogy a magyarok 44 év után ismét kijutottak a kontinensviadalra. Az is olvasható, hogy a 40. életévét április elsején betöltő Király lehet az Eb-k történetének első játékosa, aki "ötödik évtizedébe lépve pályára lép az Eb-n".
A nyolc találkozó legszebb góljának a szintén álomcsapatba került svéd Zlatan Ibrahimovic szabadrúgásból lőtt keddi találatát választották.
Az UEFA érdekességként megjegyezte, hogy a svédekkel szemben alulmaradt dánoknál 15 év után távozik posztjáról Morten Olsen szövetségi kapitány, illetve hogy az ukránok az előző öt elbukott pótselejtező - ebből egy Eb és négy vb - után a hatodikat a szlovénokat búcsúztatva megnyerték.
Az UEFA pótselejtezős álomcsapata:
Király - Sevcsuk (ukrán), Cesar (szlovén), Keogh (ír), Fedeckij (ukrán) - Jarmolenko (ukrán), McCarthy (ír), Forsberg (svéd), Szeleznyov (ukrán) - Walters (ír), Ibrahimovic (svéd)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:41, vasárnap | Sport
Premier League - Szoboszlai gólt szerzett, Tóth debütált, kikapott a Liverpool a Bournemouth-tól
2026. Január 25. 08:37, vasárnap | Sport
Futsal Eb - Sporttörténeti győzelemmel kezdett a magyar válogatott
A magyar válogatott első mérkőzésén 4-2-re legyőzte Lengyelországot szombaton, a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon.
2026. Január 24. 08:06, szombat | Sport
Férfi kézilabda Eb - A magyar válogatott döntetlent játszott Svájccal
A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-29-es döntetlent játszott Svájccal az Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, pénteken Malmőben.
2026. Január 24. 08:02, szombat | Sport
Férfi vízilabda Eb - Döntős a magyar válogatott
A magyar válogatott bejutott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság fináléjába: Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese a pénteki elődöntőben 15-12-re győzte le a görög csapatot.

