Hírek
2019. December 16. 11:14, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kína veszélyforrás és inspiráló versenytárs is a NATO számára
Kína veszélyforrás és inspiráló versenytárs is a NATO számára - jelentette ki Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.
A szakértő szerint a "három globális játékos" közül az Egyesült Államok messze az első, Kína lemaradva a második, Oroszország pedig nagy lemaradással a harmadik. Hozzátette: pár éven belül a kínai GDP eléri az amerikait, ez komoly kihívást jelent. Nem véletlen, hogy már Obama elnöksége alatt az amerikai légierő és haditengerészet egyre jelentősebb részét vitték a kínai határ közelébe - mondta.
A műsorban Nógrádi György beszélt arról is, a NATO katonai kiadásának háromnegyedét az Egyesült Államok adja és az amerikai hadsereg sokkal effektívebb, mint az európai. A szakértő szerint az, hogy százmilliárd dollárral többet fektettek be az európaiak a hadiiparba, mint az előírás, és 2022-re ez az összeg felmegy négy-ötszáz milliárdra, azt jelenti, hogy az amerikai politika e tekintetben sikeres.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
