Hírek
2012. November 14. 06:00, szerda |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kell vagy nem kell enni a koleszterinszint mérése előtt?
A jelenlegi gyakorlat szerint a vér koleszterinszintjének mérésére úgy hívják a pácienseket, hogy a vizsgálat előtt nyolc órával már ne egyenek, tehát éhgyomorra. Azonban egy új kutatás eredménye szerint ez szükségtelen, ugyanis nem mutat más eredményt akkor sem, hogyha a páciens nem éhgyomorra érkezik a vizsgálatra- számol be aHealth Day.
'A rutin koleszterinszint méréshez fölösleges koplalni, mert a vizsgálati eredmények nem mutatnak jelentős különbségek akkor sem, hogyha eszik az illető előtte'- mondta Dr. Christopher Naugler patológus.
A tanulmány keretében közel kétszázezer páciens vizsgálati eredményeit nézték meg, s összehasonlították az eredményeket akkor, hogyha éhgyomorra és akkor, hogyha étkezést követően végezték azt el.
Összességében azt találták, hogy mindössze a koplalás időtartama befolyásolta némileg az eredményt, mindössze két százalékos eltérést mutatott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 07:33, hétfő | Életmód
Folytatódik a napos, tavaszias idő ezen a héten is
A fátyol- és gomolyfelhők mellett napos, tavaszias időre van kilátás ezen a héten.
2026. Március 08. 14:00, vasárnap | Életmód
A Wizz Air UK megkapta a hatósági engedélyt az Egyesült Államokba közlekedő járatok üzemeltetésére
A Wizz Air UK megkapta a szükséges engedélyeket az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok közötti járatok üzemeltetéséhez - közölte a légitársaság pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 14:00, szombat | Életmód
Parajd - Az előző év öt százalékára esett vissza tavaly a turistaforgalom Parajdon
2026. Március 05. 15:00, csütörtök | Életmód
30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága az elmúlt évtizedben
A 2014-ben elindított Barlangoljunk! kezdeményezés eredményeként 30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága Magyarországon -

