Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2026. Június 06. 17:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Kármán András: fontos, hogy az Európai Beruházási Bank sokkal aktívabb legyen Magyarországon

Kármán András: fontos, hogy az Európai Beruházási Bank sokkal aktívabb legyen Magyarországon

A magyar kormány és az Európai Beruházási Bank (European Investment Bank – EIB) részéről egyaránt megerősítették azt a szándékot, hogy a nemzetközi pénzintézet legyen a korábbinál sokkal aktívabb Magyarországon, és sokkal több projektet támogasson - erről számolt be Kármán András pénzügyminiszter Facebook oldalán pénteken azt követően, hogy hivatalában bemutatkozó látogatáson fogadta Marko Primoracot, az EIB alelnökét.

A miniszter elmondása szerint már az első alkalommal azonosítottak olyan fejlesztési területeket, ahova Magyarország az elkövetkező időszakban forrásokat tervez bevonni, és amikhez az EIB kedvező forrásokat tud biztosítani. Az egyeztetések a részletek kidolgozásával és más tárcák bevonásával folytatódni fognak - jelezte Kármán András.

A tárcavezető emlékeztetett:

az EIB kedvezményes, Magyarország számára olcsónak számító hitelekkel támogat itt különféle projekteket, azonban az elmúlt években az európai uniós források elapadásával párhuzamosan az ő tevékenységük is nagyon visszafogott volt. A kormányváltást követően most mindkét fél részéről megerősítésre került a szándék, hogy legyenek sokkal aktívabbak Magyarországon, és sokkal több projekteket támogassanak
- mondta.

Kármán András beszámolt arról, hogy már néhány kiemelt területet is megneveztek, ezek mind olyanok, amelyeket a Tisza-kormány maga is nagyon fontosnak és fejlesztendőnek tart. Legyen szó a megújuló energiáról, bérlakások fejlesztéséről, egészségügyi projektekről - sorolta a miniszter, a vasúti fejlesztéseket, a vonatok, mozdonyok cseréjét is fontos prioritások között említve.

Ezeken a területeken mind nagyon aktív az Európai Beruházási Bank - mutatott rá, hozzátéve: a jövőben keresni fogják azokat a konkrét együttműködési lehetőségeket, ahol a fejlesztéseket kedvezményes hitelekkel támogatni tudják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt