Városlista
2025. április 2, szerda - Áron

Hírek

2019. Július 28. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Kánikulára és zivatarokra is készülni kell

Az ország nagy részén hőség lesz, emellett az egész országban zivatarokra, felhőszakadásokra is készülni kell vasárnap.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint vasárnapra az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatarok és a felhőszakadások veszélye miatt.

Azt írták: vasárnap délután ismét több helyen lehetnek zivatarok, amelyeket erős vagy viharos széllökés, jégeső kísérhet. Legjellemzőbb azonban a felhőszakadás lesz, néhol rövid idő alatt 50 milliméternél is több eső eshet.

Emellett a hőség miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint vasárnap hajnalban 16 és 22 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben 27-34 fokig melegszik a levegő, az Alföldön lesz a legmelegebb.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 01. 07:29, kedd | Belföld

Nagy Mártont továbbra is hisz abban, hogy az idei a gazdasági áttörés éve

Az idei a gazdasági áttörés éve, 2025 második felében már 3 százalék feletti növekedés, a következő években pedig a GDP dinamikus bővülése várható

2025. Április 01. 07:28, kedd | Belföld

Az Év Magyar Autója 2025 díjat a Cupra Terramara nyerte

Az Év Magyar Autója 2025 díjat a Cupra Terramar, a Közönségdíjat a Suzuki Vitara nyerte - közölte az Autós Nagykoalíció (ANK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Április 01. 07:27, kedd | Belföld

ÉKM: Lázár János tíz közlekedési vállalásából kettő teljesül április elsejére

Április elsején fontos mérföldkőhöz érünk Lázár János építési és közlekedési miniszter tíz, év eleji vállalásának teljesítésében, indul az új MÁV+ app és az IC-vonatok menetközbeni takarítása