Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2021. Január 07. 07:39, csütörtök | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Kamionos embercsempészt tartóztattak le Tatabányán

Kamionos embercsempészt tartóztattak le Tatabányán

Letartóztatott a Tatabányai Járásbíróság egy török állampolgárságú kamionsofőrt, aki a járművében 18 migránst próbált meg Romániából Magyarországon keresztül illegálisan Ausztriába juttatni

- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség helyettes sajtószóvivője szerdán az MTI-vel.

Horváth Sándor tájékoztatása szerint a sofőr január 4-én kora hajnalban egy török rendszámú, vontatóból és a leplombált ponyvás félpótkocsi-vontatmányból álló járműszerelvényben szállította a 18 külföldit, akik közül később 14-en szír, négyen pedig iraki állampolgárnak vallották magukat. A migránsokat Románia területén vette fel a tehergépjárműbe.

A sofőr ellen embercsempészet miatt indítottak eljárást, a Tatabányai Járásbíróság pedig 30 napra elrendelte a letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek

Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára

Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.

2025. Február 20. 08:03, csütörtök | Kék hírek

Vágujhelyi Ferenc: februárban debütál az adategyeztetés, a NAV új gazdaságfehérítő eszköze

Februárban indulnak a vállalkozásokat célzó, első adategyeztetések a NAV-nál, az újfajta - adózókat partnerként kezelő, transzparens - eljárással a csalárd adózók is könnyen kiszűrhetők

2025. Február 17. 09:14, hétfő | Kék hírek

Egyhetes közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik

Egyhetes, európai szintű közlekedésbiztonsági ellenőrzés indul hétfőn, amely Magyarországon is elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki.

2025. Február 16. 08:58, vasárnap | Kék hírek

Rács mögött a műszaki vizsgaállomás korrupt munkatársai

A Nógrád Vármegyei Főügyészség indítványára a bíróság letartóztatott három férfit, akik majd egy éven keresztül kenőpénzeket kínálva, illetve elfogadva engedtek át a műszaki vizsgán rossz műszaki állapotú járműveket.