Városlista
2025. február 22, szombat - Gerzson

Hírek

2012. Április 02. 07:19, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Kalandpark készül

Kalandpark készül

Foglalkoztató, szórakoztató kalandpark építése kezdődött meg a zalakarosi Aphrodite/Venus Hotel mintegy 100 millió forintos beruházásával a fürdővároshoz közeli Garaboncon.

Tájékoztatott a szálloda marketing- és értékesítési igazgatója.

Virágné Németh Eszter elmondta: a szállodától néhány kilométerre elhelyezkedő Garabonciás farm eddig csak a 68 szobás hotel „éléskamrájaként” működött, valamint a lovas szekérrel odaérkező vendégeknek kínált lovaglást és állatsimogatást. A Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség a szálloda itt épülő, mintegy 100 millió forintos kalandparkjának megvalósításához 50 százalékos vissza nem térítendő támogatást ítélt meg.

A Garabonciás Történelmi Kalandpark a magyar honfoglalás, a török hódoltság kora és a magyar népmesevilág népszerűsítését, játékos formában történő felelevenítését tűzte ki célul. Már elkezdődött a végvári játékoknak helyet adó palánkvár alapozása, de épül majd a hét vezérnek szentelt jurtatábor és kiállítótér, lesz természetes anyagokat hasznosító kézműves ház, íjászpálya, lovaspálya, valamint állatbemutató és sajtkészítő látványüzem is.

Mint Virágné Németh Eszter elmondta, a beruházással azt is szeretnék elérni, hogy a Zalakarosra érkező turistáknak szóló kínálatot bővítsék, és az ide érkezők több időt töltsenek el a térségben.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint