Városlista
2025. február 24, hétfő - Mátyás

Hírek

2021. Május 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Kábítószer a hátizsákban, ültetvények a pincékben

Kábítószer a hátizsákban, ültetvények a pincékben

Két zalaegerszegi férfit vettek őrizetbe a nyomozók.

A zalai megyeszékhelyen, a Balatoni úton igazoltatták egy személyautó vezetőjét a járőrök 2021. április 29-én 22 óra körül. A jármű hátsó ülésén a kábítószerkereső-kutya jelzése alapján a rendőrök egy hátizsákban nejlon zacskóba csomagolva fehér színű kábítószergyanús port, valamint egy fekete zsákban zöld növényi törmeléket találtak, ezért a férfit elfogták, és előállították – közölte a rendőrség.

A beszerzett információk alapján több helyszínen is kutatást tartottak a nyomozók, melynek során egy zalalövői ház pincéjében 221 tő kábítószergyanús-növény, valamint azok termesztéséhez, gondozásához szükséges eszközök kerültek lefoglalásra. A forró nyomon dolgozó rendőrök több zalaegerszegi ingatlanban, köztük lakásban, házban, pincében, valamint egy gépkocsiban különböző mennyiségű és fajtájú növényi törmelékeket, tablettákat, további 39 tő kábítószergyanús-növényt, és mintegy 70 gramm kokaint találtak, és foglaltak le. Az elsődleges szakértői vélemény szerint a lefoglalt növényi törmelékek kábítószernek minősülnek.

A rendelkezésre álló adatok alapján megalapozottan feltehető, hogy a férfi kábítószer-értékesítésből tartotta el magát. Az eljárás adatai szerint az egyik pincében egy szintén zalaegerszegi férfivel közösen termesztették a kábítószer-alapanyagot, így a rendőrök mindkét férfit őrizetbe vették, egyikük esetében előterjesztést tettek a letartóztatásának indítványozására. Az eljárást a nyomozók szakértők bevonásával folytatják.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.