Hírek
2013. Január 17. 14:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: kaphassa készpénzben a fizetését minden munkavállaló!
A Jobbik törvénymódosításban kezdeményezi, hogy a jövőben ne legyen a munkavállalás feltétele a bankszámla, vagyis bármely munkavállaló - beleértve a kormánytisztviselőket és a közalkalmazottakat is - készpénzben is megkaphassa a fizetését - jelentette be Z. Kárpát Dániel csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Az ellenzéki képviselő ismertette: javaslatukkal a bankok túlzott nyereségét akarják csökkenteni. Emlékeztetett arra, hogy a tranzakciós illeték áthárításával a legnehezebb sorsú emberek még rosszabb helyzetbe kerülnek, hiszen a fizetésük bankból történő felvételekor még egyszer fizetnek a pénzintézetnek azért, hogy hozzájussanak a pénzükhöz. A Jobbik szerint ez az eljárás elfogadhatatlan, ezért kell lehetővé tenni, hogy a munkavállalók készpénzben is megkaphassák fizetésüket.
Az ellenzéki párt számításai szerint ezzel a módszerrel éves szinten több 10 milliárd forint maradhatna az embereknél - tette hozzá Z. Kárpát Dániel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős
2026. Május 22. 07:10, péntek | Belföld
Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.

