Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2018. Szeptember 03. 16:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Jelentősen emelkedik az szervadományozások száma Magyarországon

Jelentősen emelkedik az szervadományozások száma Magyarországon

Jelentősen emelkedik a szervadományozások és a szervátültetések száma Magyarországon - mondta Mihály Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) transzplantációs igazgatója az M1 aktuális csatornán hétfőn.

Az emelkedés oka az OVSZ azon programjának sikere, amelyben a lehetséges donorok felkutatásáért országszerte 18 koordinátor felel - fűzte hozzá.

Elmondta: mindenhol a világon az elhunytak közül csak az agyhalottak számítanak potenciális donornak. A koordinátorok feladata, hogy megfelelő időben értesüljenek arról, hogy mely betegek szenvednek súlyos agyi károsodásban, és megfelelő kezelést biztosítsanak számukra. Egy agyhalott szerveivel akár 6 embert is meglehet menteni - hangsúlyozta.

Évente körülbelül 140 ezer ember hal meg Magyarországon, de az agyhalál előfordulása nagyon ritka, ötszáz és ezer közé tehető éves szinten - tette hozzá Mihály Sándor.

Címkék: szeradomány, szerv

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.