Hírek
2011. December 30. 11:18, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Januárban kezdődnek meg a bértárgyalások az állami vállaltoknál
A Magyar Nemzet azt írja, hogy a nagy állami vállalatoknál is kivárják, hogy hivatalosan kihirdessék a jövő évi járulékokról, a minimálbérről, a szakmai bérminimumról és a bérkompenzációról szóló rendeletet.
Az érdemi bértárgyalások csak ezután, várhatóan januárban kezdődhetnek el.
A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete a bérkompenzáció feletti, az infláció mértékét elérő és némi reálkereset-növekedést is biztosító 4,2 plusz 1 százalékos béremelést követel. Mivel jelenleg 90 ezer forint a legalacsonyabb bér a MÁV-csoportnál, a vállalatnak át kell tekintenie a munkaköri kategóriákhoz tartozó bérsávokat. Jelenleg annyit tudni, hogy a bruttó 218.600 forint alatt kereső munkavállalókat kell kompenzálni, amibe az adókedvezmény nem számít bele.
A Magyar Postánál működő szakszervezetek egyelőre nem fogalmaztak meg konkrét bérkövetelést. A legutóbbi bértárgyaláson az ösztönzési rendszer jövő évi átalakítását vizsgálták, illetve megállapodtak abban, hogy étkezési utalvány formájában egyszeri juttatásban részesülnek a postai dolgozók, ennek értéke a napi óraelfoglaltság arányában tizenkétezertől huszonkétezer forintig terjed fejenként, amit az idén fizettek ki.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 07:10, péntek | Belföld
Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.
