Hírek
2016. Október 22. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Ismét lehet kedvezményes pihenésre pályázni az Erzsébet-programban
Ismét kedvezményes pihenési lehetőségre pályázhatnak a nyugdíjasok, a nagycsaládosok, valamint a fogyatékossággal élők az Erzsébet-program keretében
- közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkársága pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a pályázatokra a nyugdíjasok és a fogyatékossággal élők már jelentkezhetnek a létszámkeret kimerüléséig, de legkésőbb november 25-ig. A nagycsaládosok december 1-30. között pályázhatnak majd.
Pályázatot benyújtani ezúttal is kizárólag elektronikusan, a www.erzsebetprogram.hu oldalon lehet. A nyertesek 2017-ben és 2018-ban használhatják majd fel az üdülési támogatást - tették hozzá. Közölték, kedvezményes üdülési lehetőségben a következő két évben 4,5 milliárd forintból mintegy százezer ember részesülhet az Erzsébet-program keretében.
A kormány által 2012-ben elindított Erzsébet-program az utóbbi két évtized legnagyobb szociális üdülési programja, amelynek köszönhetően eddig mintegy 800 ezer ember jutott üdülési, pihenési lehetőséghez, számuk pedig - a jelenlegi pályázatokkal együtt - a jövő év végére várhatóan meghaladja majd az egymilliót - írták a közleményben.
Kiemelték, a hazai cafeteria rendszert érintő brüsszeli döntés ellenére a kormány továbbra is elkötelezett Európa egyik legsikeresebb szociálturisztikai rendszere mellett, amely olyan magyar családok, fogyatékossággal élők és nyugdíjasok számára nyújt kikapcsolódási lehetőséget, akik számára ez másként nem lenne elérhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

