Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2022. Július 11. 09:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Ismét a plenáris ülés előtt a 2023-as költségvetés

Ismét a plenáris ülés előtt a 2023-as költségvetés

Kétnapos ülést tart a héten az Országgyűlés, ismét a plenáris ülés elé kerül a 2023-as költségvetési törvényjavaslat.

Hétfőn 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik az ülés.

Ezt követően három órán keresztül interpellációk, azonnali kérdések és kérdések hangzanak el a parlamentben.

A képviselők bizottsági jelentéseket és az összegző módosító javaslatokat is megvitatnak.

A napirenden szerepel annak a jegyzőkönyvnek a kihirdetése, amely Horvátország uniós csatlakozása miatt készült az EU és Közép-Amerika közötti társulási megállapodáshoz. Tárgyalják az unió és Katar közötti légiközlekedési megállapodást.

Ugyancsak megvitatják a honvédelmi adatkezelésekről szóló törvényjavaslat bizottsági jelentéseit és összegző módosító indítványát. Az újraszabályozott különleges jogrend miatt új honvédelmi törvény lép hatályba novemberben, emellett az adatvesztést szeretnék elkerülni, ezzel indokolja a kormány a honvédelmi célú adatkezelési szabályok felülvizsgálatát.

Az utolsó napirendi pont a 2023-as költségvetés összegző módosító indítványának vitája. A módosító javaslat, az eredeti előterjesztéshez képest, némileg több bevétellel és kiadással számol, de a hiányt változatlan mértékben határozza meg.

Az Országgyűlés tavaszi, rendes ülésszaka június 15-ig tartott, azóta rendkívüli üléseken tanácskoznak a képviselők.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint