Hírek
2017. Január 26. 09:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Intenzíven terjed az influenzajárvány Magyarországon
Intenzíven terjed az influenzajárvány az országban, a figyelőszolgálat adatai alapján a 3. héten 68 900 beteg fordult influenzás tünetekkel orvoshoz az előző heti 31 600-zal szemben
- közölte az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) legfrissebb jelentésében. A szerdán közzétett jelentés szerint az ország valamennyi közigazgatási területen emelkedett az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma, és továbbra is a leggyakrabban az óvodás és az általános iskolás korú gyerekek betegedtek meg.
A laboratóriumi vizsgálatok szerint az esetek többségében az influenza A vírus okozta a megbetegedéseket - olvasható az OEK tájékoztatásában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 07:10, péntek | Belföld
Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.

