Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2016. Április 24. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás - Szakértő szerint Merkel kötéltáncot jár

Illegális bevándorlás - Szakértő szerint Merkel kötéltáncot jár

Kiss J. László egyetemi tanár szerint a Törökország és Európai Unió közötti egyeztetéssel és a menekültpolitikával Angela Merkel német kancellár kötéltáncot jár.

A Corvinus Egyetem tanára az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, az unió rá van utalva a törökökre, az ország komoly alkupozícióban van, támaszkodni kell rájuk, de Merkel nem teheti meg, hogy nem tesz említést a Törökországon belüli állapotokról.

Szerinte a fő kérdés, hogy a német kancellár milyen jelzést ad a szír menekülteknek, mivel jelenleg 350 ezren vannak az országban, de Európa ennyit nem tud befogadni.

Hozzátette: a menekültproblémának ez csak az egyik szegmense, a fő probléma most Líbia, ahol 5-800 ezer ember vár arra, hogy Európába jusson.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld

Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját

Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld

NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb

Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére

2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld

Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát

Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -

2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.