Hírek
2016. Április 22. 09:55, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu
Illegális bevándorlás – Szakértő szerint Magyarország biztonságos
Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő szerint Magyarország még mindig biztonságos helyzetben van.
A szakértőt az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában az illegális bevándorlásról és a terrorizmusról kérdezték. Azt mondta, hogy rettegni nem kell, a helyes magatartás az odafigyelés, az "óvatos félelem".
Georg Spöttle arról is beszélt: valaki úgy válik terroristává, hogy "átmegy egy agymosáson". Véleménye szerint az Iszlám Állam az emberek gyengeségét keresi: azokat célozza meg, akik két világ között "lebegnek", és sem arabnak, sem európainak nem érzik magukat; nekik azt üzeni, hogy térjenek vissza a gyökereikhez, és fanatizálja őket.
A szakértő hozzátette: komoly probléma, hogy a migránsok nem tekintik magukénak és nem tanulják meg a befogadó országok nyelvét, és így párhuzamos társadalmak alakulnak ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
