Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2016. Március 26. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Húsvét - A mentők a lehetséges veszélyekre hívják fel a figyelmet

Húsvét - A mentők a lehetséges veszélyekre hívják fel a figyelmet

A mentők a húsvéti ünnepek veszélyeire hívják fel a figyelmet: fontos, hogy a gyermekek kis mennyiségben se ihassanak szeszes italt, mindenki vezessen nagyon óvatosan és próbálja megelőzni a háztartási baleseteket.

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs és pr igazgatója pénteki, MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztetett: a húsvéti locsolkodás sok helyen együtt jár alkoholos italok fogyasztásával, de a gyermekeknek még kis mennyiségben sem szabad szeszes italt inniuk.

Hozzátette: a húsvéti sütés-főzésnél is oda kell figyelni a gyermekekre, akik leforrázhatják, megégethetik magukat.

Győrfi Pál arra is felhívta a figyelmet, hogy a nőhet a balesetveszély a közutakon húsvétkor a megnövekedett forgalom miatt, ráadásul gyakorlatlan vezetők is a volánhoz ülnek.

Címkék: húsvét, mentő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.