Hírek
2018. Október 03. 09:08, szerda | Helyi
Hosszú időn keresztül bántalmazta a nő a családját
A Tamási Rendőrkapitányság folytat eljárást egy 49 éves nagykónyi nő ellen, aki az elmúlt időszakban rendszeresen bántalmazta felnőtt lányát és édesanyját.
A családtagok szeptember 23-án tettek bejelentést, hogy az asszony ismételten megverte őket. A rendőrök az eset előzményeit, körülményeit és a rendelkezésre álló tanúvallomásokat figyelembe véve a 49 éves asszonnyal szemben ideiglenes megelőző távoltartást rendeltek el. Ezt követően szeptember 24-én a bántalmazott lány ismét bejelentést tett a rendőrségen, hogy édesanyja újra megjelent a családjánál, és ismét hangoskodni kezdett. A nőt a Tamási Rendőrkapitányság munkatársai őrizetbe vették, és indítványozták vele szemben a szabálysértési elzárás alkalmazását. Az asszony ellen a Tamási Rendőrkapitányság büntetőeljárást is kezdeményezett kapcsolati erőszak elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy az ideiglenes megelőző távoltartást a rendőrség 72 óra időtartamra rendelheti el. A bántalmazó ez idő alatt köteles a bántalmazott életvitelszerű tartózkodására szolgáló ingatlant elhagyni, és oda az ideiglenes megelőző távoltartó határozat hatálya alatt nem térhet vissza. Az a személy, aki ezt megszegi, szabálysértést valósít meg, és a rendőrség az őrizetbe vételéről határozhat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 12:00, péntek | Helyi
Négy rolleres szenvedett balesetet Tolna vármegyében
A jó idő beköszöntével egyre több e-rollerrel közlekedőt látni az utakon. Tolna vármegyében is ez a helyzet, azonban sajnálatos módon sokan nem elég elővigyázatosak, amikor elektromobilitási eszközökre pattannak.
2026. Március 16. 14:18, hétfő | Helyi
Eltűnt 15 éves lányt keresnek Tamási környékén
A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a lány megtalálásában. A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/90/2026. kör. számon körözési eljárást folytatnak Varga Viktória eltűnése kapcsán.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 17. 19:50, kedd | Helyi
Új emlőszűrő állomás Tolna vármegyében, Tamásiban
Elsősorban a Tamási és a Dombóvári járásban élő hölgyeknek jó hír, hogy 2026. február 18-tól fogadja az emlőszűrésre jelentkezőket a Tamási Rendelőintézetben telepített mammográfiás szűrőállomás.

