Városlista
2026. május 22, péntek - Júlia, Rita

Hírek

2018. Augusztus 05. 13:13, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Hosszabb lesz a felvételi jogorvoslat elbírálási ideje

Hosszabb lesz a felvételi jogorvoslat elbírálási ideje

A felvételi eljárásban hozott besorolási döntéssel szemben fellebbezés helyett már kizárólag közigazgatási per indítható;

az Oktatási Hivatal azt javasolja, hogy keresetet – számolva a pervesztesség esetén fizetendő perköltséggel is – alapos megfontolást követően nyújtsanak be az érintettek – írta a Magyar Hírlap szombati számában.

A lap emlékeztet, hogy a felsőoktatási törvény idén január elsején hatályba lépett módosítása miatt megváltozott a felvételi eljárásban hozott besorolási döntéssel szembeni jogorvoslat módja: a felvételiző a döntés ellen már nem fellebbezéssel, hanem keresettel élhet, a besorolási döntésről szóló határozat közlésétől számított harminc napon belül közigazgatási pert indíthat az Oktatási Hivatal (OH) mint alperes ellen. A keresetlevelet a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságnak címezve, de az OH-hoz elküldve kell benyújtani Ügyfélkapun keresztül elektronikusan vagy annak hiányában papír alapon.

A keresetlevélben foglaltakat az OH megvizsgálja, és ha megállapítja, hogy döntése jogszabályt sért, azt módosítja vagy visszavonja. Amennyiben ezt nem tartja indokoltnak, a keresetlevelet a benyújtásától számított tizenöt napon belül az ügy irataival együtt a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz továbbítja – írta a Magyar Hírlap.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.

2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld

Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére

Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.

2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld

Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció

A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.