Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2024. Augusztus 27. 14:21, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Hollandiában kampány kezdődött koronavírus elleni oltás beadására

Hollandiában kampány kezdődött koronavírus elleni oltás beadására

A holland kormány koronavírus elleni oltási kampányt indított a 60 év felettiek, valamint a rossz egészségi állapotú fiatalabbak számára, az első értesítéseket már kézbesítették az érintett lakosság számára

- tájékoztatott a Dutch News című, angol nyelvű holland hírportál kedden.

A beszámoló szerint minden 60 év felettit, illetve az érintett lakosságot a holland kormány levélben kéri fel arra, hogy oltassa be magát koronavírus ellen.

A koronavírus FLiRT néven ismert új változata idén nyáron jelent meg Hollandiában. Az új omikronvariáns miatt kórházba kerültek száma és a szennyvízben a víruskoncentráció aránya azt jelzi, hogy a fertőzések száma már csökken - írták.

Noha az újabb oltás nem előz meg minden fertőzést, csökkenti a súlyos betegség kialakulásának, valamint a kórházi ápolás szükségességének és a halál kockázatát - jegyezték meg. A kampány során alkalmazott vakcinát a Pfizer amerikai gyógyszeripari cég gyártotta. A holland egészségügyi tanács szerint ez az oltóanyag nyújtja a legjobb védelmet a jelenlegi variáns ellen - emelték ki.

A 18 millió lakosú Hollandiában több mint hétmillióan jogosultak a koronavírus elleni újabb oltásra. Tavaly mintegy 2,7 millió ember kapta meg a kiegészítő oltást, köztük a 60 év felettiek 50 százaléka - tették hozzá.

Az idei koronavírus-ellenes oltakozási kampány december 6-ig tart Hollandiában.

Címkék: covid

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: Zelenszkijre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon

Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon -

2025. Február 19. 07:36, szerda | Külföld

Kreml: Vlagyimir Putyin kész tárgyalni Volodimir Zelenszkijjel

Vlagyimir Putyin orosz elnök kész tárgyalni ukrán hivatali partnerével, Zelenszkijjel is, de utóbbi legitimitása hivatali idejének lejárta miatt megkérdőjelezhető - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak.

2025. Február 18. 08:02, kedd | Külföld

Ukrán elnök: Ukrajnát nem hívták meg a szaúdi orosz-amerikai tárgyalásokra, ezért nem fogadja el az eredményét

Ukrajna nem tudott róla, így nem is vesz részt a valószínűleg Szaúd-Arábiában megrendezendő amerikai-orosz tárgyalásokon, és nem ismer el semmilyen megállapodást Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül

2025. Február 15. 08:24, szombat | Külföld

Zelenszkij: amíg Ukrajna nem NATO-tag, másfél milliós hadseregre van szüksége

Ukrajnának, amíg nem csatlakozik a NATO-hoz, 1,5 milliós hadseregre van szüksége ahhoz, hogy ellenálljon Oroszországnak