Hírek
2015. Május 24. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Hitelminősítés - a magyarok teljesítménye újabb elismerést kapott
A magyarok teljesítménye újabb elismerést kapott - reagált a Fidesz-frakció a Fitch Ratings hitelminősítő bejelentésére szombaton közleményben.
Péntek este jelentette be a Fitch Ratings, hogy a magyar gazdaság külső mutatóinak markáns javulása miatt az eddigi stabilról a felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javította Magyarország államadós-osztályzatainak kilátását.
A kormánypárt képviselőcsoportja kiemelte, hogy a mostani elismerés különösen értékes a kormány ötéves munkáját tekintve, hiszen a 2010-es kormányváltás előtt Magyarországot még Görögországgal együtt emlegették, az ország az államcsőd szélén állt.
"Ma a gazdasági növekedésünk Európa élvonalában jár és az ország pénzügyileg stabil. Az elmúlt években az utolsó fillérig visszafizettük a szocialisták által felvett IMF-hitelt, fokozatosan csökkentjük az általuk megduplázott államadósságot és megszabadultunk a túlzottdeficit-eljárástól is" - áll a közleményben.
A költségvetési hiány 2010 óta minden évben 3 százalék alatt maradt és ez így lesz idén és jövőre is - tartalmazza a közlemény, mely szerint "a pénzügyi egyensúly megtartása mellett sorra döntjük a rekordokat a beruházásokban, a külkereskedelemben, az iparban, a turizmusban, a mezőgazdaságban".
A Fidesz számára továbbra is az a legfontosabb, hogy az ország jó teljesítménye egyre érezhetőbb legyen a mindennapokban is és a gazdasági növekedést munkahelyekre és családtámogatásra tudjuk átváltani. A 2016-os költségvetési javaslatban ezért további adócsökkentésekkel és béremelésekkel garantáljuk, hogy tovább csökkennek a családok, a munkavállalók terhei, és folytatódik a munkahelyteremtés - közölte a Fidesz-frakció.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.
