Városlista
2025. április 1, kedd - Hugó

Hírek

2011. Október 18. 14:13, kedd | Külföld
Forrás: HírTV

Hétvégén eldőlhet az ország sorsa

Hétvégén eldőlhet az ország sorsa

Görögország és az euróövezet sorsa is eldőlhet a hétvégi uniós csúcstalálkozón - jelentette ki a görög kormányfő.

Kulcsfontosságú döntések előtt áll Görögország és az Európai Unió. Az athéni törvényhozás csütörtökön szavaz a külföldi hitelek feltételéül szabott legújabb megszorító csomagról. A közösségi vezetők pedig hétvégi csúcstalálkozójukon az euróválság kezelésével kapcsolatos döntő lépések bejelentésére készülnek.„Ez egy kritikus fontosságú hét Görögország és Európa számára, amely eldöntheti az euróövezet jövőjét. Európának komoly döntéseket kell meghoznia, csak így szüntethető meg a piaci bizonytalanság Európában” - nyilatkozta Jeórjiosz Papandreu görög kormányfő.

A görög megszorító csomag elfogadása azonban még korántsem biztos. Több kormánypárti képviselő is jelezte, hogy nem szavazza meg. A javaslat tartalmát a görögök többsége is ellenzi, sokak szerint a kormányfőnek is távoznia kellene. „Szerintem választásokat kellene tartani. Világos hogy a kormányfő már képtelen kezelni a válságot” - mondta egy közalkalmazott.

A kiigazító csomag ellen egész héten tiltakozások várhatóak Görögországban. A tengerészek két napos munkabeszüntetéséhez már csatlakoztak az adó- és vámellenőrök, illetve a pénzügy és munkaügyi minisztérium dolgozói is. Athénban napok óta szünetel a szemétszállítás is, a kormány ezért privát cégeket bízott meg a hegyekben álló hulladék eltakarításával, és a hadsereg bevetését is fontolgatja. (da)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 31. 08:07, hétfő | Külföld

A donyecki Zaporizzsja elfoglalását jelentette be az orosz védelmi minisztérium

Elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Zaporizzsja települést - közölte vasárnap az orosz védelmi minisztérium.

2025. Március 31. 08:03, hétfő | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól

Az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól – közölte Donald Trump hozzátéve, hogy külön alkura csak akkor van lehetőség, ha az amerikai szempontból megéri.

2025. Március 29. 09:01, szombat | Külföld

J.D. Vance: az Egyesült Államok eltökélt a grönlandi jelenlét növelésében

Az Egyesült Államok eltökélt a grönlandi jelenlét növelésében - hangoztatta J.D. Vance alelnök a Dániához tartozó autonóm terület amerikai katonai támaszpontján tett látogatásán pénteken.