Hírek
2022. Március 01. 16:04, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Helyenként mínusz 10 fokos hideggel kezdődött a tavasz

Helyenként mínusz 10 Celsius-fokos hideggel kezdődött a tavasz - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán kedden közétett bejegyzéséből.
Kitértek arra is, hogy a Dunántúl középső és déli megyéiben nagy területen vékony hóréteg is maradt a meteorológiai tavasz első reggelére.
Emellett a kiderülő égnek és a nagyobb területen mérséklődő szélnek köszönhetően csaknem országszerte fagyott, a fagyzugokban mínusz 10 fok körüli minimumokat is regisztráltak - írták.
Ugyanakkor azt írták: a napsütésben gyorsan emelkedik a hőmérséklet, így a délutáni csúcsértékek a sokévi átlagnak megfelelően alakulnak.
Az előrejelzés szerint kedden a nap első felében alapvetően derült vagy kissé felhős idő várható, majd délután északkelet felől felhősödés kezdődik. Az Alföld északkeleti részén már erősen felhős idő lesz a jellemző, ott este néhol kisebb havazás is kialakulhat. Sokfelé lesz élénk, az Észak-Alföldön és a Zemplén térségében erős a szél. A maximumhőmérséklet plusz 5 és 10 fok között várható. Késő estére mínusz 2 és plusz 3 fok közé hűl le a levegő.
A hét további részében nem várható érdemi csapadék és hajnalonként továbbra is többfelé várhatók mínuszok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!