Hírek
2022. Augusztus 09. 08:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Helikopterrel mentettek ki egy magyar turistát a Paring hegységből
Helikopterrel szállítottak le hétfőn a romániai Paring hegységből egy balesetet szenvedett magyar túrázót - jelentette a román hegyimentő-szolgálattól (Salvamont) kapott információk alapján az Agerpres hírügynökség.
A budapesti illetőségű nő három romániai társával túrázott a Paring hegységben, amikor vasárnap elesett, kificamította a bokáját, és vélhetően eltörte a lábszárát.
A hegyi mentők éjszaka értek a baleset helyszínére, ahol elsősegélyben részesítették a nőt, de a rossz látási viszonyok miatt úgy döntöttek, hogy nem próbálják meg földi úton lehozni a rendkívül nehezen megközelíthető helyről a sebesültet, ezért helikopteres mentést kértek.
A magyar túrázót hétfő reggel helikopterrel szállították a karánsebesi kórházba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.

