Hírek
2024. November 26. 08:35, kedd |
Helyi
Forrás: Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Három ügyben is eredményesek voltak a tamási nyomozók
Egy nagyszokolyi férfi tett feljelentést október elején, mert egyik reggelre a bekerítetlen udvarából ismeretlenek elkötötték az 5 millió forint értékű MTZ- jét.
Néhány nappal később Szabadhídvég határában, az erdőben leltek rá megrongálódott állapotban. A nyomozók látókörébe került két fürgedi férfi, akik – mint kiderült – egy autóval vontatták ki az udvarból a járművet, majd távolabb indították be a benne hagyott kulccsal, és elvitték egy közeli telephelyre. Onnan ez idáig ismeretlen módon került a közeli erdőbe.
Egy másik sértett szénabálalopás miatt tett feljelentést ismeretlen tettesek ellen, akik október és november eleje között a kecsegepusztai lucernaföldjéről 18 körbálát vittek el, ezzel 180 000 forint kárt okozva. A járőrök emlékeztek arra, hogy a kérdéses időben egy este igazoltattak a környéken egy platós autót, amiben öt férfi ült. A beszerzett információk alapján több lakcímen is kutattak kollégáink, a lopott bálák egy részét lefoglalták, így a kár részben megtérült.
Lefoglaltak továbbá két kerékpárt is a nyomozók, melyekről kiderült, hogy még 2023 tavaszán szintén Kecsegepusztáról lopták el ismeretlenek. A bicikliket nem zárták le és akkor feljelentést sem tettek a sértettek a 100, illetve 200 ezer forint értékű kár miatt. Nagy volt az öröm, hogy váratlanul visszakapták értékeiket.
A Tamási Rendőrkapitányságon eddig hat gyanúsítottat és még több tanút hallgattak ki a lopások miatt. Egy 32 éves férfi neve mindhárom ügyben felmerült, egy esetben tanúként, a másik kettőben gyanúsítottként. Kollégáink vizsgálják, hogy mások is összefüggésbe hozhatók-e az esetekkel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 10:06, szerda | Helyi
Késsel fenyegetőzve próbált pénzhez jutni egy regölyi férfi, letartóztatták
Egy nőtől késsel fenyegetőzve akarta megszerezni a pénztárcáját egy maszkot viselő alak.
2026. Március 20. 12:00, péntek | Helyi
Négy rolleres szenvedett balesetet Tolna vármegyében
A jó idő beköszöntével egyre több e-rollerrel közlekedőt látni az utakon. Tolna vármegyében is ez a helyzet, azonban sajnálatos módon sokan nem elég elővigyázatosak, amikor elektromobilitási eszközökre pattannak.
2026. Március 16. 14:18, hétfő | Helyi
Eltűnt 15 éves lányt keresnek Tamási környékén
A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a lány megtalálásában. A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/90/2026. kör. számon körözési eljárást folytatnak Varga Viktória eltűnése kapcsán.
