Hírek
2017. Március 29. 13:16, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Hamis százeurósokkal csalt egy bűnbanda
Hamis százeurós bankjegyekkel csalt egy bűnözői csoport, a Fővárosi Főügyészség hét ember ellen emelt vádat az ügyben - közölte a fővárosi főügyész szerdán az MTI-vel.
Ibolya Tibor közleményében az áll: a vádirat szerint az ügy elsőrendű vádlottja 2015 októbere előtt, ismeretlen körülmények között szerzett hamis 100 euró címletű bankjegyeket, és azokból legalább 135-öt az általa üzemeltetett budapesti pizzériában eladott a másodrendű vádlottnak.
Az így értékesített bankjegyek értéke 13 500 euró, azaz mintegy négymillió forint volt.
A másodrendű vádlott a harmad-, negyed-, és ötödrendű vádlottal együtt forgalomba hozta a hamis bankjegyeket: interneten meghirdetett műszaki cikkeket, elsősorban mobiltelefonokat vásároltak. A hirdetőknek azt mondták, külföldről érkeznek és sietnek, ezért csak euróval tudnak fizetni. A négy férfi ezután eladta ismeretleneknek a mobiltelefonokat a Keleti pályaudvarnál, a hasznon pedig osztoztak.
A vád szerint így 80 hamis bankjegyet hoztak forgalomba, amelynek elkövetés kori értéke mintegy 2,5 millió forint volt.
Az ügy hatod- és hetedrendű vádlottja a vád szerint szintén hamis bankjegyekkel fizetett gyorséttermekben, üzletekben.
A Fővárosi Főügyészség a vádlottak többségével szemben bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás miatt emelt vádat, ez a minősített eset öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

