Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2023. Április 06. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: NAV

Hamis mobilt kínált az utcai árus

Hamis mobilt kínált az utcai árus

A NAV munkatársai egy közelmúltban megjelent felső kategóriás mobiltelefon utánzatát foglalták le egy utcai árustól Mosonmagyaróvár környékén.

A kereskedelmi forgalomban csak február óta kapható telefon gyors hamisítása még a márkavédelmi képviselőket is meglepte.

A Győr-Moson-Sopron vármegyei pénzügyőrök egy illegális utcai árust ellenőriztek, aki zsebből kínált eladásra okostelefont és okosórát az arra járóknak. Az árus felszólításra átadta a mobiltelefont, valamint az okosórát.

A NAV-osok megállapították, hogy a termékek szemmel láthatóan hamisítványok, amit az árus is elismert. A telefon másfél hónapja érhető el világszerte, így még a gyártó márkavédelmi képviseletét ellátó szakemberek is meglepődtek, mikor a pénzügyőröktől megtudták, hogy a hamisítók már ezt a szériát is másolják. Ennek a típusnak az utánzataival ugyanis még nem találkoztak Magyarországon. A hamis készülékeket lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indítottak.

A hamisítványokkal – a jogtulajdonosoknak okozott jelentős kár mellett – a vevőket is megtéveszthetik. Az eddigi tapasztalok szerint a hamis készülékek minősége, tudása jelentősen gyengébb, mint az eredeti termékeké, annak ellenére, hogy külsőre szinte teljesen megegyeznek azokkal. Aki utcán, számla, nyugta és garancia nélkül vásárol ilyen készüléket, szinte biztosan a rossz minőségű hamisítványért fizet.

Címkék: hamis mobiltelefon, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint