Hírek
2022. November 20. 12:57, vasárnap |
Belföld
Forrás: Police.hu
Ha nem látsz rendőrt, még nem jelenti azt, hogy nem figyel a hatóság
Drónnal másfél óra alatt 11 szabálysértőt kapcsoltak le Várpalotán.
Az elmúlt hetekben rendszeresen tartottak fokozott közúti ellenőrzéseket megyeszerte, így Várpalota illetékességi területén is. Egy ilyen akció alkalmával - a napokban - másfél óra alatt 11 járművezetőt szűrtek ki az egyenruhások különféle szabályszegések miatt. A sofőrök közül heten helyszíni bírságot kaptak „STOP” jelzőtábla figyelmen kívül hagyása miatt, hárman figyelmeztetésben részesültek egyéb szabályszegésért, illetve egy emberrel szemben közigazgatási bírságot szabtak ki a rendőrök biztonsági öv használatának elmulasztásáért.
A szabálytalankodókat a légtérből drónnal figyelték, majd ezt követően a járőrök biztonságos helyen megállították őket.
A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a járművezetők figyelmét, hogy minden esetben tartsák be a közlekedési szabályokat! A közlekedők hasonló ellenőrzésekre az elkövetkező időszakban is számíthatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
