Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2011. Október 27. 07:45, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

GPS-szel felszerelt cipőket gyártanak a demeciában szenvedőknek

GPS-szel felszerelt cipőket gyártanak a demeciában szenvedőknek

Egy amerikai cég bejelentette: már akár ebben a hónapban a polcokra kerülhetnek az Egyesült Államokban azok a cipők, amelyeket kifejezetten demenciában szenvedő betegeknek fejlesztettek ki.

A lábbelikben beépített GPS jeladó van, így a véletlenül elkóborolt és eltévedt idős embereket könnyen megtalálhatja a családja.

Az Agence France-Presse jelentette, hogy egy amerikai cég napokon belül a piacra dobhatja azokat a cipőket, amelyek megkönnyítik majd a demens betegek megtalálását. A kognitív zavarban szenvedő idős emberek ugyanis gyakran elkóborolnak otthonról vagy a számukra kialakított otthonokból, majd nem találnak haza.

Az előzetes adatok szerint egy pár speciális lábbeli körülbelül 300 dollárba kerül majd, ebben természetesen a jeladó ára is benne van. A cég egyik képviselője szerint a termék életeket menthet, ezért minden olyan család számára javasolja, ahol van kognitív zavarban szenvedő idős ember.

A cipő különösen azok számára lehet hasznos, akik az Alzheimer-kór korai szakaszában vannak. Ezek az emberek ugyanis leggyakrabban még nem felügyelet alatt, hanem egyedül élnek, így a hozzátartozók is csak későn veszik észre, hogy idős családtagjuk eltűnt - mondták a fejlesztők.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.

2025. Február 22. 08:17, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint nagy löketet kaphat a magyar gazdaság

Magyarország a békére vette fel a lapot - mondta a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában

2025. Február 21. 08:10, péntek | Belföld

Megkezdődött a trieszti, magyar adriai kikötő építése

Megkezdődött a trieszti magyar kikötő építése, a kormányt a gazdasági racionalitás vezette, amikor 2018-ban a beruházás mellett döntött -

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint