Hírek
2016. Július 06. 07:29, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Generátorhiba miatt csökkentett teljesítménnyel üzemel az atomerőmű egyik blokkja
Meghibásodott kedden egy generátor a paksi atomerőmű 1. blokkjában, amely ezért csökkentett teljesítménnyel üzemel - közölte honlapján az atomerőmű és az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).
Az erőmű tájékoztatója szerint kedden, 12 óra 11 perckor 100 megawattot meghaladó teljesítménycsökkenés történt az 1. blokkban. Az esemény oka villamos berendezés meghibásodása.
Az OAH közleményében azt írta: egy generátornál észleltek problémát, amelynek feltárásához a hozzá tartozó turbinát leállították, így a blokk csökkentett teljesítménnyel, egy turbinával üzemel.
Az eset a védelmi rendszerek működését nem igényelte, a blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, ez az üzemállapot időkorlátozás nélkül fenntartható, a javítás elvégezhető - hangsúlyozták. Az esemény a nukleáris biztonságot nem érintette - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.

