Hírek
2013. Április 02. 14:26, kedd |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Frissülő hírek a helyi vízkárral és belvízvédelemmel kapcsolatban
Az OMSZ előrejelzései szerint mára és holnapra is citromsárga figyelmeztető előrejelzés van érvényben, mindkét napra jelentős mennyiségű eső várható Tolna megyében.
Jelenleg az alábbi helyszíneken dolgoznak a katasztrófavédelem munkatársai:
Varsádon, Szakadáton vízelvezető árok helyreállítás folyik, homokzsákokkal. Több helyről jeleztek pincebeszakadásokat, ezekben az esetekben az illetékes katasztrófavédelmi kirendeltség megteszi a szükséges intézkedéseket, polgári védelmi káreseti helyszíni szemlét végez.
Dombóvár Lehel soron belvízvédelmi szivattyúzást végeznek (1 szivattyú, 1 fő).
Tamásiban, a Gim utca végén szintén megkezdődött a homokzsákos védekezés, szivattyúzás (2 szivattyú, 5 fő). Szekszárdon a Sportcsarnoknál az öltözők előtt szivattyúznak (4 fő 2 szivattyú), Simontornyán pedig megkezdték a Siónál az árvízi védekezést.
Vízállások:
Bonyhád, Völgységi patak: folyamatos, lassú apadás
Dombóvár, Kapos: lassú apadás
Kurd, Kapos: stagnál
Tamási, Koppány patak: stagnál
Csikóstőttős, Baranya csatorna: lassú apadás
Csikóstőttős, Hábi csatorna: lassú apadás
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 14:30, csütörtök | Helyi
Karácsonyi varázslat a dombóvári BestByte-ban – készülj a meglepikre!
Tedd felejthetetlenné az idei karácsonyt – brutális BestByte akciók indulnak Dombóváron december 5-től!
2025. December 03. 08:00, szerda | Helyi
Tervezett áramszünet lesz Tamási egyes részein
Hálózati karbantartás miatt 2025.12.11-én 8-16 óráig az alábbi helyeken fordulhat elő áramszünet Tamásiban
2025. November 24. 09:40, hétfő | Helyi
Tamási Város Jegyzője Deák Ferenc-díjban részesült
Gulyásné dr. Könye Katalin, Tamási város jegyzője a jogászi hivatás példaszerű és elhivatott gyakorlásának elismeréseként a Deák Ferenc-díj kitüntető jelvényt és plakettet vehette át.
2025. November 21. 08:00, péntek | Helyi
A rendőrök képezték a helyi polgárőröket Tamásiban
A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság képzést szervezett a Tolna Vármegyei Polgárőr Szervezetek Szövetsége (TVPSZSZ) felkérése alapján a vármegyében dolgozó polgárőröknek.

